Hakkımızda

Biz Kimiz

Hakkımızda

İkinci Mutfağınız

Çamalti Restaurantimiz 1817’de Bosna Sarayova’dan göç eden 17 Bosnak Aile tarafindan kurulan Izmir Çiçekliköy mevkiindedir. Izmir-Manisa karayoluna 600 metre ve Bornova’dan  12 km. uzakliktadir.Yemyesil asirlik çam agaçlarinin arasinda 6.800 metrekare alan üzerine kurulmustur.

Sehrin stresli ve kasvetli havasindan uzak, sehir merkezinede bir o kadar yakin restaurantimiz da çam, kekik ve çiçek kokulari arasinda ayricalikli bir doga havasi ile siz degerli konuklarimizi birbirinden lezzetli, dogal ürünlerimiz ve zengin menü esliginde 365 gün agirlamaktan memnuniyet duyacagiz.

Sabah kahvaltisi ?

Uzmanlar diyor ki; Günün en önemli menüsü sabah kahvaltisidir.Is hayati, sehir stresi ve yogun çalisma temposundan bir anlik uzaklasmak, sabah kahvaltisini bir zevk haline dönüstürmek için zengin, nefis, organik ürünlerimiz ve muhtesem doga manzaramiz ile hemen yani basinizdayiz.

Bizi ziyarete gelirken yaninizda mutlaka bir fotograf makinesi bulundurun.Çünkü harika dogasi ve çamalti restaurantimizda, birbirinden farkli çiçekler, arilar, çam agaçlari arasinda siz ve aileniz için çok güzel enstantaneleri her an yakalamaniz mümkündür.

Neredeyiz

Çiçekliköy

 

130 yillik geçmisi olan doga ve turizm cenneti Çiçekli Köyü, Izmir Il merkezine 16 km, Manisa – Izmir Karayoluna 1 km, Bornova’ya 6 km uzakliktadir. Çiçekli köyü 571,2 hektarlik alani kapsamakta olup, bugünkü nüfusu 320 kisidir. 1870 yilinda Osmanli imparatorlugu devrinde II. Abdülhamid’in padisahligi zamaninda Bosna-Hersek’den gelme Bosnaklarin yerlesimiyle olusan köye Hamidiye Köyü adi verilmis ve daha sonra Cumhuriyet döneminde ise adi Çiçekli Köyü diye degistirilmistir. Izmir ve Bornova’nin akcigeri konumundaki köy, günümüzde piknik(mesire) yeri ve kent ormani olarak güncelligini korumaktadir.